JAMPS En las redes sociales

Kısa Fıkralar
Okunma 1140128
Yorumlar 494
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
HAVAALANI
Genç is adami uçaga binmek üzere havaalanina gelir ve bilet kontrolü yapilan masaya giderek, elindeki valizleri teslim eder.
Görevli; "Biletinizi alabilir miyim?" der.
Adam biletini verir ve ekler; "Biletimden göreceginiz gibi New York'a gidiyorum. Ancak, verdigim yesil valizin Londra'ya, mavi olanin da Paris'e gitmesini istiyorum."
Görevli kiz saskinlikla ; "Özür dilerim, ancak bunu yapmam mümkün degil".
Bunun üzerine genç adam; "Bunu duyduguma çok sevindim. Geçen sene yapmistinizda!"
Teşekkür Edenler:
KAHVALTI!
Fransız delikanlı, Paris'in bulvar kahvesinde oturmuş, tipik kahvaltısını yapıyormuş. Kahve, kruvasan, ekmek, tereyağ, reçel. Yan masaya ağzında cikleti ile tipik bir Amerikalı turist oturmuş. Sohbet başlamiş...
Amerikalı: o ekmeğin hepsini yiyecek misin?
Fransız: Tabii..
Amerikalı: Biz yemeyiz. İçinden biraz alır yeriz. Kalan bir fiçida toplanır. Fabrikaya gider. Kruvasan yapılır. Fransa'ya satılır, demis. Fransiz cevap vermemiş.
Amerikalı: Reçel de yer misiniz?
Fransız (öfkeli): Tabii..
Amerikalı: Biz meyveyi taze yeriz. Kabuklarını, çekirdeklerini, çürümüşlerini bir fıçıda toplar fabrikaya gönderir, reçel yapar, Fransızlar'a satarız.
Fransız: Peki siz kullandiginiz prezervatifleri seviştikten sonra ne yaparsiniz?
Amerikalı: Atarız tabi...
Fransiz: Biz atmayız. Bir fiçida içindekilerle biriktirir, fabrikaya gönderir, ciklet yapar, Amerikaya satarız, demiş....
Teşekkür Edenler:
ACEMİ AVCI
Avcılar aralarına yeni katılan acemi avcıyı sınamak isterler ve ellerinde bulunan; av kuşları ile ilgili kitabı çıkartıp bir sayfa açarlar.Bu sayfada bulunan kuşun gövdesini kapatıp bacaklarını acemi avcıya gösterirler, cevap alamayınca diğer resme geçerler...Ondan da cevap alamazlar ve birkaç resimden sonra alaylı biçimde
-"Senin iyi bir avcı olman için daha çok çalışman lazım" deyince,acemi olan avcı mahçup ve üzgün olarak aralarından ayrılırken, diğer arkadaşlardan biri
-"Arkadaşım senin adın neydi?" deyince acemi avcı pantolonunu indirip bacaklarını gösterir..
Teşekkür Edenler:
RECAİ GETİR KOVAYI

Sonradan görme ve sosyeteye girmeye çalışan kadının biri petshoptan içeriye girer ve bir hayvan almak istediğini söyler, bu arada gözü alımlı tüylü papağana takılır ve kırıtarak bunu istiyorum der.
Bunu gören papağan dükkan sahibine dönerek; Recai beni bu karıya satma, bu karı orospu der.
Kadın müthiş sinirlenmiştir ve gurur meselesi yapmıştır. Dükkan sahibine; bu papağanı yarın almaya geleceğim, bu arada terbiyeli konuşmasını öğret yoksa karışmam der ve gider.
Recai kadın gidince papağanı terbiye etmek için bi kova su alır ve papağanın kafasını suya sokup çıkardıktan sonra yarın müşteri gelince nasıl hitap etmesi gerektiğini söyler. Papağan inat eder ancak birkaç denemeden sonra pes eder.
Ertesi gün kadın gelir ve tamam mı diye sorar, sonra papağana döner ve;
- Ben eve geldiğimde nasıl hitap edeceksin?
+ Hoşgeldiniz hanımefendi diyeceğim.
- Peki yanımda bir beyle geldiğimde nasıl hitap edeceksin?
+ Hoşgeldiniz hanımefendi, hoşgeldiniz beyefendi diyeceğim.
- Peki yanımda iki beyle geldiğimde nasıl hitap edeceksin?
+ Hoşgeldiniz hanımefendi, hoşgeldiniz beyefendiler diyeceğim
- Peki yanımda üç beyle gelirsem ne diyeceksin?
der demez papağan dayanamaz patlar :
+ Recai, getir kovayı. Anam Avradım Olsun Bu Karı Orospu
Teşekkür Edenler:
EĞİTİMDE FARK

Geçenlerde bir iktisat seminerinde kahve ve ihtiyaç molası verilmiş. Konferans sırasında arkadaş olan üç uzman birlikte tuvalete girerek ihtiyaç gidermişler. İşini ilk bitiren ellerini yıkadıktan sonra makineden peşpeşe kurulama kağıtları alıp ellerini kurulamış. Tam 16 tane kağıt havlu harcamış. Ve arkadaşlarına dönerek :
- Ben BİLKENT mezunuyum, bizim okulda once temizlik oğretilir
demiş. İşini ikinci bitiren tek bir kağıt havlu çekmiş. Ellerini o tek havluya dikkatle kurulamış. Diğer iki kişiye dönmüş :
- Ben ODTÜ mezunuyum, bize okulda çevreciliği ögrettiler. Çok kağıt harcamak çevreye zararlıdır
demiş. Üçüncü kişi ne ellerini yıkamış ne de kağıt almış. Kendisine şaşkın şaşkın bakan arkadaşlarına dönmüş :
- Ben HACETTEPE mezunuyum, bize okulda elimize işemeden çiş yapmayı ögrettiler Smile
Teşekkür Edenler:
BU KIŞ ÇOOOK SOĞUK GEÇECEK

Sonbaharda, kızılderililer şeflerine kışın soğuk geçip geçmeyeceğini sormuşlar. Herhangi bir fikri olmayan şef, kışın soğuk geçeceğini ve hazırlanmak için odun toplamaları gerektiğini söylemiş. İyi bir önder olan şef,  en yakın telefon kulübesine gittikten sonra Ulusal Hava Durumu Servisi'ni arayıp sormuş :

- Kış soğuk mu geçecek ?
Telefondaki adam:
- Evet, bu kış epey soğuk geçecek

Şef, köye geri dönüp odun toplama işini hızlandırmış. Bir hafta sonra, şef tekrar Ulusal Hava Durumu Servisi'ni aramış :

- Kış çok mu soğuk geçecek ?
Telefondaki adam:
- Evet, bu kış gerçekten oldukça soğuk geçecek

Böylelikle Şef geri dönüp adamlarına bulabildikleri bütün odun parçacıklarını dahi toplamalarını söylemiş. Bir hafta sonra şef tekrar Ulusal Hava Durumu Servisi'ni aramış :

- Bu kışın çok soğuk geçeceğine kesinlikle emin misiniz ?
Telefondaki adam :
- Kesinlikle,  kızılderililer deli gibi odun topluyor.
Teşekkür Edenler:
MÜHENDİSLER

Üç işletmeci ve üç mühendisin iş icabı trenle bir seyahate çıkmaları gerekir. Tren garına giderler. Üç işletmeci 3 bilet aldığı halde mühendisler tek bilet alır. İşletmeciler bunun sebebini sorduklarında mühendisler :
- Bekleyin ve görün
derler. Trene binerler ve tren hareket ettikten bir süre sonra üç mühendis kalkıp hep beraber trenin tuvaletine girerler. Biraz sonra kondüktor gelir ve üç işletmeciden üç bileti alır. Tuvaletin önünden geçerken kapıyı tıklatıp :
- Bilet lütfen
der. Kapı açılır ve bir el bileti uzatır. İşletmeciler bunu görürler. Taktiği kapmışlardır. Donüş yolculuğu için yine gara giderler. İşletmeciler bu sefer tek bilet almışlardır. Mühendisler ise hiç bilet almaz. İşletmeciler yine şaşırıp sebebini sorduklarında mühendisler yine bekleyip görmelerini söylerler. Bir süre sonra yolculuk başlar. Önce işletmeciler kalkıp bir tuvalete girerler. Ardından da mühendisler karşısındaki tuvalete. Kondüktörün gelmesine yakın zamanda bir mühendis çıkıp karşı kapıyı tıklar ve
- Bilet lütfen
der. Açılan kapıdan bir el bileti uzatır. Bileti alan mühendis diğer tuvalete geri girer Smile
Teşekkür Edenler:
TECRÜBE

Tıp fakültesinde ilk kez kadavra başına toplanan oğrenciler, bayağı bir merak ve ilgiyle kadavrayı incelemektedirler. Profesör dersine başlar:
- Tıpta iki şey doktorlar için çok önemlidir, ilki insan vücudu ile ilgili hiç bir şey sizin için iğrenç olmamalıdır der ve parmağını cesedin kıçına sokar ve çıkartıp kendi ağzına götürür.
- Hadi bakalım şimdi sizlerde aynı şeyi yapın !
Ögrenciler şok içinde, hepsi duraksarlar ama bakarlar ki profesör çok ciddi, istemeye istemeye hepsi sırayla kadavranın kıçını parmaklayıp sonrada emerler. Öğrencilerin hepsi bu işin tadına bakıp berbat bir hale gelmişken, profesör konuşmasını sürdürür:
- Bir tıp doktoru için ikinci en önemli nokta gözlemdir
der ve devam eder
- Ben kadavranın kıçına orta parmağımı soktum ama kendi ağzıma işaret parmağımı götürdüm..
Şimdi bir doktor için dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu da öğrenmiş bulunuyorsunuz Smile
Teşekkür Edenler:
BEN DELİYİM APTAL DEĞİL

Adamın biri otomobiliyle tam tımarhanenin önünden geçerken birden arabasının lastiklerinden biri fırlamış. Adamcağız arabayı zor zar durdurmuş, gidip lastiği getirmiş ama bijonları bulamamış. Ne yapacağını kara kara düşünürken pencerede onu seyretmekte olan bir deli akıl vermiş;
- Her lastikten bir bijon sök ve dördüncüye tak. Hepsinde 3 bijon olacaktır ve seni tamirciye kadar idare eder...
Adam şaşkın :
- Arkadaş bu zekayla senin orada ne işin var
Deli :
- Ben deliyim ahbap, aptal değil...
Teşekkür Edenler:
ACELEYE GEREK YOK

Kaptan pilot uçağı kaldırmış, Amerika'ya uçuyorlarmış. Yolculara gereken anonsu yapmış ve anonsu kapatmayı unutmuş. Uçağı otomatik pilota bağlamış ve güzelce gerindikten sonra kendi kendine konuşmaya başlamış:
- Oohhhh, gidip şööle güzel bi sıçayım, sonra da hostese güzeeellll bir operasyon...
Tabi ki bütün yolcular duymuş. Hostes durumu kurtarmak, pilota haber vermek icin tam koşacakmış ki, birinin çantasına takılıp düşmüş. Yolculardan biri hostesi yerden kaldırırken:
- Acele etmeyin hostes hanım herif önce sıçacakmış
Teşekkür Edenler:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi